Сцена

Хари Стајлс одбил да го игра принцот Ерик во „Малата сирена“

Хари Стајлс нема да биде дел од светот на Ариел, пренесува „E! News“.

Во вторникот била соопштена вест на Твитер дека пејачот ќе го играл принцот Ерик во новата верзија на „Малата сирена“.

Сепак, изгледа информацијата била погрешна. Извор за медиумот тврди дека Хари културно ја одбил понудата за оваа улога.

Минатиот месец беше соопштено дека поранешниот член на Уан дајрекшн е во преговори да го игра принцот Ерик. Фановите на социјалните мрежи беа среќни за оваа вест и веќе го замислуваа со Хали Бејли, која ќе ја игра Ариел.

Засега, само за Бејли е потврдено дека ќе биде дел од филмот на Дизни.

ФОТО: Принтскрин / Е! News

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Прва фотографија на водителката Деа по ужасната несреќа

saso user

Mилијардерот на шопинг со 45 години помладата сопруга, но сите гледале во неговото десно око ФОТО

saso user

Џони Деп тврди оти модринките на Амбер се лажни, таа него му нанесила повреди?

saso user