Број на текстови објавени денес: 41
Македонија

Убиство во Лисиче: Тинејџер со нож избоде врсник

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Од полицијата информираат дека 35 минути по полноќ во СВР било пријавено дека на ул.„Февруарски поход“ во скопската населба Лисиче имало расправија меѓу неколку лица со А.Т (18), кој бил во друштво со К.Д (17), која продолжила и со физичка пресметка.

– Во еден момент А.Т. извадил нож и му нанел повреди на Н.Х.(17), кој со визоло на Итна медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, каде што починал – појаснија од МВР.

Полицијата го пронашла и привела А.Т. и работи на расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СЈО го доби писмото од државниот обвинител, Јовески е подготвен да ги отвори сите предмети

saso user

Мицкоски: Заев не сака да се дојде до Кирацовски, ниту до Ременски

saso user

На бегалецот Грујeвски ќе му се суди во отсуство за уништување опрема од прислушувањето

saso user