Број на текстови објавени денес: 60
Спорт

Сериозен инцидент на тренингот на Јунајтед – за влакно избегната тепачка

Утрово англиските медиуми пренесуваат дека на тренингот на Манчестер Јунајтед за малку бил избегнат голем инциднет.

Во истиот биле инволвирани два фудбалери, Алексис Санчез и младиот Мејсон Гринвуд.

Имено Чилеанецот кој воедно е најскап играч на тимот се опаравува од повредата заработена на Копа Америка добил невнимателен старт од младиот Гринвуд.

Како што пишуваат англиските медиуми морале да интервенираат соиграчите и тренерите за да не дојде до физичка пресметка.

Иднината после овој инцидент на Санчез кој и онака е непожелен поради високата плата е неизвесна.

Извор: sportclub.mk

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пандев: Сакам да ја завршам кариерата со пласман на ЕП со Македонија

saso user

Германија и Англија и официјално се спротивставија Суперлига да ја замени Лигата на шампионите

saso user

Лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скинал лигаменти

saso user