Број на текстови објавени денес: 11
Бизнис

РЕК „Осломеј“ ќе работи повеќе за грејната сезона

Планот на АД ЕСМ е РЕК „Осломеј“ во иднина да работи со поголем интензитет од претходно. Ова денеска го најави генералниот директор и претседател на Управниот одбор на ЕСМ, Васко Ковачевски, кој престојуваше во работна посета на РЕК „Осломеј“ – Кичево.

– Ќе се работи скромно, со постоечките ресурси и без непотребни трошоци, но ќе се спроведат сите набавки кои се неоходни за работниот и производниот процес за да нема никаков застој – рече Ковачевски.

Ковачевски упати на поголема соработка меѓу РЕК „Осломеј“ и РЕК „Битола“ и на заемно искористување на заедничките капацитети на знаење и техничка логистика во рамките на АД ЕСМ.

Ковачевски се сретна и со претседателот на синдикатот на РЕК „Осломеј“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев ги повика албанските бизнисмени да инвестираат во земјава (ВИДЕО)

saso user

Девет милиони денари поддршка за 11 земјоделски задруги

saso user

За 14,7 милиони евра продадена резиденцијата и амбасадата на СФРЈ во Токио

saso user