Балкан

Работа на патот во Босна (ФОТО)

На социјалните мрежи се појави фотографија, најверојатно од регионот, на која се гледа како непозната жена пере теписон среде улица. Несекојдневната сцена се појавила на Твитер која ги натера сите да се насмеат.

На фотографијата се гледа голем теписон сместен среде улица, додека покрај него стои жена со шише во раката.

Се претпоставува дека таа сакала да го испере, па го поставила на улица бидејќи сметала дека таму најдобро може тоа да го направи.

Фотографијата ги насмеа сите, па корисниците на социјалните медиуми си дозволија да се пошегуваат на сметка на ситуацијата.

„Важен е нагибот на теренот“, „Има ли ознака работа на патот“, „Обично место за перење теписон“, се само дел од коментарите.

Bojan Kozomara@KozomaraBojan

Što reče jedan moj prijatelj-Apsurdistan…😂😂😂

View image on Twitter
See Bojan Kozomara’s other Tweets

На крај се испоставило дека оваа фотографија е од минатата година, но повторно станала популарна бидејќи е „премногу балканска“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Учесниците на косовските избори казнети со 58 илјади евра

saso user

Стејт департмент: Албанија не ги исполни ни минималните стандарди против трговијата со луѓе

saso user

Харадинај: Вооружувањето на Србија од Русија и Кина е лудило и закана за мирот во регионот

saso user