Број на текстови објавени денес: 60
Сцена

„Пријатели“ слават 25-годишнина од пилот-епизодата

ТВ-серијата „Пријатели“ оваа есен слави 25-годишнина од прикажувањето на првата епизода. По тој повод на 23, 28 септември и на 2 октомври, во киносалите ширум САД ќе бидат прикажани вкупно 12 епизоди, по четири во една вечер.

Како што соопшти Ворнер брос, одбраните епизоди се преработени во 4К резолуција и ќе имаат додатоци како што се интервјуа со протагонистите и досега необјавени снимки и сцени.

– Обожавателите ќе имаат можност да се потсетат на некои од најемотивните и најсмешните мигови од серијата – овојпат на големиот екран – изјави Реј Нат, претставник на организаторите на проектот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Сека Алексиќ изгуби илјадници следбеници на Инстаграм

ohrid_user

Џорџ Мајкл нема да му остави ни трошка на поранешниот партнер ФОТО

saso user

Банка ја брка Северина поради кредит од 100.000 евра, три месеци не платила рата

saso user