Број на текстови објавени денес: 0
Урбани вести

ПОЧНУВА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ОХРИД КРАФТ“

По одличните изданија на фестивалот „Вино и сирење 2019“ и „Денови на мед“,  започнува манифестацијата „Охрид Крафт“. Од вечерва, охриѓани и туристите, ќе имаат можност да се запознаат со занаетчиството и занаетчиите, односно со нивните производи и услуги.

Преку оваа манифестација, се води и кампања за поттикнување на младите да започнат да се занимаваат со занаетчиството.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

О Г Л А С БР. 01/2019 ПРИБИРАЊЕ НА ПОНУДИ ЗА ИЗДАВАЊЕ НА ВРЕМЕНО КОРИСТЕЊЕ НА ЛОКАЦИИ ЗА ПОСТАВУВАЊЕ НА УРБАНА ОПРЕМА

saso user

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД ОСТВАРИ СРЕДБА СО ЗАМЕНИК АМБАСАДОРОТ НА КРАЛСТВОТО ШВЕДСКА

saso user

Се чистат јавните површини на „Марко Цепенков„ и „Ристо Чадо„

saso user