Број на текстови објавени денес: 60
Здравје

Не ги парете своите вагини!

Благодарение на неколку американски ѕвезди, парењето на вагината или вагиналниот детокс стана нов тренд на подмладување. Го пропагираат Гвинет Полтроу, Криси Тајген и други холивудски ѕвезди, а според медицинарите, тој е целосно непотребен и опасен, а смислен е за индустријата за убавина да собере уште пари.

„Седите на мал трон, а комбинација од инфрацрвени зраци и пареа ви ја прочистуваат матката. Тоа е енергетско опуштање кое го урамнотежува нивото на хормони. Ако сте во Лос Анџелес, морате да пробате“, напишала Гвинет Полтроу во 2015. Година на својот контроверзен портал Goop. Лекарите веќе предупредувале дека актерката таму пишува будалаштини и дели опасни совети.

Најлоша варијанта е да се испроба овој метод дома, пишува Космополитен.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Фото: Unsplash

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Како да го натерате детето да се движи повеќе?

saso user

Здрави производи кои не смеете да ги јадете во големи количини!

saso user

Беспарицата предизвикува мигрена и чир на желудник

saso user