Балкан

На суд поради кавга за јагне на ражен на хрватска плажа

Сопственик и уште неколкумина други се изведени пред суд во Задар, оти вербално се судриле со туристи на плажата Голубинка, кои негодувале бидејќи на едрилицата „завртеле“ јагне на ражен.

Тоа се случило завчера, кога едрилицата впловила на плажата. Откако сопственикот и неговите гости се симнале од едрилицата, тие решиле да испечат јагне на ражен, па настанала караницата, по што интервенирала и полицијата.

Сите лица од едрилицата се изведени пред Прекршочен суд.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Полицаец во Белград ги терал колегите да не пишуваат казни, доби кривична

saso user

Макрон депортираше 120 Албанци во Тирана

saso user

Грција не го има сменето ставот кон Преспанскиот договор

saso user