Број на текстови објавени денес: 60
Балкан

На суд поради кавга за јагне на ражен на хрватска плажа

Сопственик и уште неколкумина други се изведени пред суд во Задар, оти вербално се судриле со туристи на плажата Голубинка, кои негодувале бидејќи на едрилицата „завртеле“ јагне на ражен.

Тоа се случило завчера, кога едрилицата впловила на плажата. Откако сопственикот и неговите гости се симнале од едрилицата, тие решиле да испечат јагне на ражен, па настанала караницата, по што интервенирала и полицијата.

Сите лица од едрилицата се изведени пред Прекршочен суд.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Србин ја продавал малолетната ќерка за пари и алкохол

saso user

Со 4 килограми хероин во „ауди а6“ во Белград уапсени граѓани на Северна Македонија и Украина

saso user

Истрага за зголемување на цената на гирото

saso user