Број на текстови објавени денес: 60
Македонија Топ вести

Морина излегува од притвор, одземени му се пасошот и личната карта

Се  укинува мерката притвор за Томор Морина, Основниот кривичен суд – Скопје му определи мерка за претпазливост – привремено одземање на патната исправа и друг документ за преминување на државна граница.

Одлуката, соопштија од Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје, е донесена по добивање на одлуката на Врховниот суд на РСМ со која се потврдува решението на  првостепениот суд во кое е утврдено дека не се исполенти условите за екстрадиција на Томор Морина во Р.Србија, и постапувајќи по предлог на адвокатот  на притвореното лице за укинување на мерката притвор.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

До пепел изгоре штала за добиток

saso user

Двајца скопјани каснати од куче

saso user

Ексдиректорот на МЕПСО купил стан кој Јанева не го замрзнала во случајот „Поштенска банка“

saso user