Број на текстови објавени денес: 60
Македонија

Лице од Зајас ќе одговара за предизвикување пожар

МВР соопшти дека поднело соодветен поднесок против Р.З. (67) од село Зајас, осомничен за предизвикување пожар во месноста Думовско Маало во селото.

Во соопштението се посочува дека денеска во 10:50 часот во полициското одделение Зајас било пријавено оти во село Зајас, во месноста Думовско Маало избувнал пожар, при што била зафатена сува трева и бандера сопственост на ЕВН.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Кичево. По преземени соодветни мерки и активности, во ПО Зајас е обезбеден Р.З. и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

По лажната пријава за бомба, од Струмичкиот карлевал велат дека маскирани души сакаат да внесат немир

saso user

Централниот караван на „Заедно Напред!“ денеска ќе биде на средби со граѓани и граѓанска трибина во Велес

saso user

НН СТОРИТЕЛ ПУКАЛ ВО ВОЗИЛО ПРЕД ШТАБОТ НА ДУИ , А ПОТОА ИСПИКАЛ ПРОЕКТИЛИ И ПРЕД ДОМОТ НА НЕФИ УСЕИНИ ВО ОХРИД

saso user