Македонија

Запленета дрога на патот Охрид-Св. Наум, приведени двајца дилер

На 13.08.2019 во 19,40 часот од страна на полициски службеници на СВР Охрид на регионалниот пат Охрид-Св.Наум приведени се Л.Г.(34) и А.В.(39) и двајцата од Скопје поради постоење основи на сомнение за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори. При извршениот претрес во патничките моторни возила марка ,,Опел вектра’’ и ,,Фолксваген пасат’’ и двете со скопски регистарски ознаки, кои биле управувани од Л.Г. и А.В., и во стан кој го изнајмил еден од приведените, пронајдени се марихуана, кокаин, дигитална вага и други предмети.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

На Клиниката за психијатрија и при спиење ќе поставуваат дијагноза

saso user

Г.г. Стефан до Борисов: Благодарам од срце за македонскиот владика да лета со вас во Ерусалим

saso user

Коста Костадинов немал купено стан во облакодерите на „Џеваир“

saso user