Урбани вести

Во Охридското Езеро најден и бојлер, нуркачот вели „апартманот е скоро комплетиран“ (ФОТО)

Од Охридското Езеро најден и бојлер, а нуркачот вели „апартманот е скоро комплетиран, само уште неколку елементи…“

– Локација село Трпејца кај местото викано На Дол, длабочина 5 метри на околу 10 метри од брегот – вели охридскиот нуркач Никола Паскали.

Претходно во езерото беа најдени стара када, градежен шут и други куќни елементи.

ФОТО: Фејсбук

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ана Стојановска од Тениски клуб Охрид го освои првото место на Отвореното првенство на Северна Македонија за јуниорки до 14 години

saso user

Формиран новиот Извршен и Надзорен одбор на ОО на СДСМ Охрид

saso user

ПАЛМИТЕ ВО ОХРИД ЌЕ БИДАТ ЗАМЕНЕТИ СО ДРУГИ ВИДОВИ НА ДРВЈА

saso user