Број на текстови објавени денес: 60
Сцена

Восочната Меган одвоена од Хари

Восочната фигура на војвотката од Сасекс, Меган Маркл, привремено е одвоена од фигирата на нејзиниот сопруг принцот Хари.

Фигурите прво биле поставени една до друга, но сега фигурата на Меган е преместена во близина на нејзините познати пријатели Том Харди, Бекамови и Пријанка Чопра.

– Ние во музејот сакаме да го покажеме нејзиниот независен статус. Таа нема да остане таму засекогаш, не ја раздвојуваме нашата љубовна двојка. Само ѝ овозможивме на Меган да се дружи со своите познати пријатели некое време – рече Стив Дејвис, генерален директор на музејот „Мадам Тисо“ во Лондон.

Во меѓувреме фигурата на Хари му се придружи на кралското семејство.

ФОТО: EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Најсексапилната актерка на светот морала да „пушти стомак“ ФОТО

saso user

Научниците потврдија дека има совршено тело, а сега има 40 кг вишок! ФОТО

saso user

Почина актерката Душица Жегарац

saso user