Здравје

Трикови за слабеење кои можат да ви се допаднат

Диетите се здодевни, монотони и неодржливи на подолг период. Наместо да држите диета, испробајте ги овие трикови со чија помош побрзо ќе ослабнете.

Ако сакате да слабеете здраво и да не се изгладнувате, важно е да се храните здраво и да вежбате. Сепак, некои од овие трикови можат малку да помогнат и да го забрзаат тој процес.

Пијте чоколадно млеко

Студиите покажале дека консумирањето чоколадно млеко после тренинг го забрзува опоравувањето и согорувањето масти.

Се смета дека овој напиток е добар за опоравување и слабеење затоа што содржи протеини, калциум и антиоксиданси.

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

Фото: Pexels

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Прегледајте ги очите барем еднаш годишно

saso user

Лекарите признале: За овие сериозни болести пациентите добиваат погрешна дијагноза!

saso user

Не купуваме шеќер – кафе, чај, па дури и торти, правиме со маџун

saso user