Македонија Топ вести

Специјалци на МВР во Охрид запленија 3 килограми марихуана и лишија две лица од слобода.

Посебната единица на МВР,вечерва во кругот на Општа Болница , лишило од слобода две лица од Скопје ,кој во себе имале над два килограми опојна дрога Марихуана.Едно од лицата ,кое се обидело да им избега на припадниците на МВР , падноло и се повредило,дознава редакцијата ОхридСкај.

Лицата биле фатени при обид на купопродажба на дрогата.Повеќе информации во текот на утрешниот ден.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Откажан концертот на Енрике Иглесијас во Загреб, организаторот избегал со милион евра

saso user

Италија, 10 години од земјотресот во Абруцо: Министерот Едмонд Адеми се сеќава на жртвите од Република Северна Македонија

saso user

Прирачник за професионална, безбедна етичка работа на снимателите во медиумите

saso user