Свет

По летувањето во Сен Тропе, шефицата на австриските социјалдемократи потемне од напади

Фотографијата на шефицата на Социјалдемократската партија на Австрија (СПО) Памела Ренди Вагнер од еден престижен и луксузен клуб во монденското летувалиште во Франција Сен Тропе предизвика бура во јавноста.

Еден австриски турист ја фотографирал Вагнер во локал, каде најчесто одат филмски и музички ѕвезди, и каде лежалка покрај море чини 100 евра дневно.

Тоа што лидерката на СПО престојувала во толку скап објект предизвика бура негодување на социјалните мрежи, каде корисниците коментираат дека тоа не личи на социјалисти или дека „социјалистите вообичаено другите ги напаѓаат за така луксузни одмори“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Жените со препреки, а мажите лесно во кариерата, карикатура во „Ла Република“

saso user

Белгискиот кандидат за еврокомесар Дидие Рејндерс обвинет за перење пари

saso user

Брисел нема да и дозволи на Владата на Полска „да врши притисок врз судиите“ во земјата

saso user