Број на текстови објавени денес: 60
Македонија

Пировска, gнасно, тешка демагогија било се што се зборуваше

Извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска жестоко ја осуди вечершната изјава на премиерот Заев дека немало да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како што рече, педер, да ја бутнат Владата.

-Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било се што се зборуваше и правеше претходно!, истакна Пировска во својот пост.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Директорот на неготинската гимназија: Не може синот на професорот истовремено да биде во Италија и на натпревар

saso user

Скопје и Софија заеднички ќе претседаваат со Берлинскиот процес

saso user

Во СДСМ денеска решаваат за операција „метла“

saso user