Досие Топ вести

Орце Камчев со поздрав, Пенисот има еден крај , стапот два краја , додека муабетите немаат крај!

Многу декларативни популистички заложби ,реализација тотална нула! Таткото на нацијата ,в чера во своето обраќање ги искара обвинителите ,денес тие со повратен фит бек кон претседателот Пендаровски , да не се мешал?!!

Додека „мачките“ одмараат во летните одоморлишта , глувците оро си играат! Главниот глушец си одмара на луксузната Јахта на Јадранското Море , придружуван од уште еден политички стаорец,далеку од гората викана РСМ,каде попатно нема ниту намера да се врати,а можеби ќе се врати ,не се знае , во гората наречена РСМ се е возможно?!Тука си се само како гости и ,ако тој си се нарекува Хиена, тој е сосем обичен глуушец ,кој гризи по све ,каде што ќе стигне,дозволено му е ?!

Додека Бики Тредичи одмара во Шутка, воодушевен од ликот и делото на фамилијта на Елена Крлеуша,веднаш српскиот „Курир“ се јави и , ни обзнани ,дека Боки 13 рекетирал за да ѝ врати долг на Јелена Карлеуша?! Има ли граница лудоста??

Сето ова наликува на една голема пародија од типот , „Пенисот има еден крај , стапот два краја , додека муабетите немаат крај“,така овде двајца го јадоа ,Боки Тредичи и Кичевски, сега стапот си го префрлаат еден на друг , додека „мачките“’ и народот им останаа муабетите да си ги прават до бескрај!

Глувците актери , кој ја здувнаа , кој се омрсија , обичниот народ остана да си прави муабети,дека некој ќе одговарал?! За два дена истекува притворот на Боки Тредичи и Кичевски, доколку и нив им определат алтернативни мерки и ги пуштат од Шутка , тогаш останува да си правиме само муабет бескрај ,гладијаторската арена ќе се затвори , народот сит од гледање на борби,празен во џебовите ,ќе чека некоја наредна престава од серијалот Игра на тронови.

Сашо Денеосвски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Надал закажа свадба на Мајорка, ги викна Федерер и Роналдо, не и Ѓоковиќ

saso user

Катица Јанева излегува од болница, се враќа во Шутка

saso user

Русковска за утре го токми обвинението за „Рекет“

saso user