Број на текстови објавени денес: 60
Свет

Опасен маневар – ловец на НАТО сакал да долета до авионот на министерот Шојгу, го премислил „Сухој 27“

Ловец „Ф-18“ на силите на НАТО над неутралните води на Балтичко море се обидел да му се приближи на авионот со кој патувал рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, но бил спречен од руски ловец „Сухој 27“.

Авионот во кој се наоѓал Шојгу летал од Калининград за Москва во придружба на два ловци „Су-27“

Дописникот на агенцијата Тасс, кој се наоѓал во авионот на рускиот министер за одбрана, јавил дека руските борбени авиони го присилиле „Ф-18“ да се одалечи.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Макрон: Ќе ја поддржам Меркел ако сака да биде на чело на ЕК

saso user

Петгодишната Зарина преживеала четири дена сама во шума во Русија (ВИДЕО)

saso user

Германска јавна куќа на суд поради своето име

saso user