Број на текстови објавени денес: 60
Спорт

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА претстави календар за претстојната сезона.

Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, е објавено на официјалниот Твитер на лигата.

Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс.

Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс и ЛА клиперс.

ФОТО: Официјален сајт www.nba.com

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Санчез го напушта Јунајтед по крајот на сезоната

saso user

Тухел: Топката не одеше кон голот, немаше причина да се суди пенал

saso user

Нејмар на тренинг доаѓа со својот хеликоптер (ФОТО)

saso user