Број на текстови објавени денес: 60
Урбани вести

Нарушен јавен ред и мир на ул.„ 7 Ноември“ во Охрид

На 12.08.2019 година во 16,15 часот, на улицата „7 Ноември“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад од едно лице врз Н.Р.(61) од Охрид. СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ПРВА СРЕДБА НА ИНТЕРЕНЦИОНАЛНАТА ПОЛИЦИСКА АСОЦИЈАЦИЈА ВО ОХРИД

saso user

ПОЗНАТ ДОБИТНИКОТ НА НАГРАДАТА “ЖИВКО ЧИНГО“

saso user

Прв работен состанок за подготовка на Локален еколошки акционен план за периодот 2019-2025

saso user