Урбани вести

Нарушен јавен ред и мир на ул.„ 7 Ноември“ во Охрид

На 12.08.2019 година во 16,15 часот, на улицата „7 Ноември“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад од едно лице врз Н.Р.(61) од Охрид. СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Охрид го доби за градоначалник, старо-новиот градоначалник Константин Георгиески

saso user

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ СО РУСКИОТ АМБАСАДОР БАЗДНИКИН

saso user

ПРОГРАМА ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 24-ТИ МАЈ – ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ, СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

saso user