Број на текстови објавени денес: 60
Спорт

Мареј нема да игра сингл на УС Опен

Поранешниот прв светски рекет и двократен олимписки шампион, Британецот Енди Мареј нема да учествува во сингл мечевите на Грен слемот УС Опен.

Мареј во Њујорк ќе се фокусира на играње во двојки и во мешани парови.

– Не сакам да прифатам вајлд-карта сега затоа што не знам како ќе се чувствувам после натпреварот. За време на мечот нозете ми беа тешки, имам на што да работам. Потребни се тренинзи. Овие проблеми нема да исчезнат за две недели, сакам да бидам искрен со себе.

Ова Британецот го соопшти ден пред тој загуби во првото коло на турнирот во Синсинати (САД) од Французинот Ричард Гаске.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кирјос не престанува со недолично однесување, искрши два рекета на мечот со Хачанов

saso user

Мурињо може да застане на чело на ПСЖ

saso user

Варан сака да го напушти Реал Мадрид во потрага по нови предизвици

saso user