Број на текстови објавени денес: 60
Балкан

Маж починал на брод во Хрватска, деца со хеликоптер пренесени во болница, најверојатно отруени со храна

Маж денеска бил пронајден мртов на брод, а четири лица биле пренесени во болница во Сплит во лоша состојба.

Две од нив биле деца, кои со хеликоптер биле пренесени до Сплит, а постојат сомнежи дека се работи за труење со храна, пренесува „Индекс“.

Според „Далмација“, станува збор за државјани на Италија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Новинарот на „Билд“ тврди дека она што го објавил е многу малку

saso user

Харадинај потврди, ќе оди на распит во судот во Хаг

saso user

Ципрас: Грција веднаш да се спротивстави на Договорот ЕУ- Меркосур

saso user