Број на текстови објавени денес: 60
Спорт

Лаури ќе го пропушти Светското првенство

Репрезентативецот на САД, Кајл Лаури нема да настапи на претстојниот кошаркарски шампионат во Кина.

Играчот на Торонто ќе го пропушти Мундијалот поради повреда.

Лаури закрепнува од операцијата на десната рака. Тој постојано велеше дека сака да му помогне на тимот на САД на Светското првенство и се надева дека ќе биде дел од репрезентацијата на Олимпијадата во 2020 година.

Претходно и другите НБА ѕвезди одбија да настапат на Мундијалот, сакајќи да се фокусираат на подготовките за новата сезона во најсилната светска кошаркарска лига.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Голем број фанови на Реал очекуваат Зидан да биде отпуштен до Божиќ

saso user

Јувентус ќе го „украде“ Заниоло од Рома за 60 милиони евра

saso user

Сари за можниот отказ: Проблемот го прават новинарите

saso user