Број на текстови објавени денес: 60
Урбани вести

КОМУНАЛЕЦ ПОМАГА ВО ГАСЕЊЕТО НА ПОЖАРОТ ВО ДЕБРЦА

Ј.П.„Охридски Комуналец„ активно се вклучи во помагањето на општина Дебрца во гаснењето на дабовата шума во близина на с.Велмеј. На располагање отстапени се двете цистерни со кои располага  претпријатието.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

saso user

18. ИЗДАНИЕ НА ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ МУЗИЧКИ НАТПРЕВАР „ОХРИДСКИ БИСЕРИ“

saso user

10 метачки на ѓубре и 80 нови работници за почист Аеродром

saso user