Број на текстови објавени денес: 60
Спорт

Икарди би заминал од Интер само во Јувентус

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди е подготвен да си замине од клубот само доколку направи трансфер во Јувентус, пренесува „Спорт Италија“.

За Икарди се заинтересирани Монако, Наполи и Рома.

Наполитанците му нудат плата од осум милиони евра годишно и можност да игра во ЛШ. Се претпоставува дека трансферот би чинел 55-60 милиони.

Сепак, најверојатно оваа сума е превисока за Наполи, па тие во моментов се фокусирани на стекнување на Ирвинг Лозано од ПСВ и наоѓање замена за напаѓачот Аркадиуш Милик.

Минатата сезона Икарди одигра 37 натпревари за Интер, постигна 17 гола и забележа пет асистенции. Неговиот договорот со „неро-азурите“ важи до 30 јуни 2021 година. 

ФОТО: EPA / MATTEO BAZZI

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Реал ќе понуди 280 милиони евра за Мбапе

saso user

Шарапова и Венус Вилијам добија „вајлд-карта“ за турнирот во Синсинати

saso user

Вардар убедливо поразен од Ренова, Шкендија ремизира со Македонија ЃП

saso user