Сцена

Ограбената Џиџи Хадид: Не го препорачувам Миконос, потрошете ги парите на друго место

Супермоделот Џиџи Хадид се заколна дека никогаш повеќе нема да се врати на грчкиот остров Миконос откако таа и нејзината сестра беа ограбени додека биле излезени.

„Не му дозволувајте на Инстаграм да ве излаже. Нè ограбија. Никогаш не се враќаме. Не го препорачувам. Потрошете ги парите на некое друго место“, напиша Џиџи на Инстаграм.

Бела и Џиџи биле многу потресени откако сфатиле дека се ограбени во луксузната вила која ја изнајмиле за одмор. Им биле одземени накит, облека, чанти и очила.

– Џиџи ми се јави на аеродромот кога полетуваше. Беше трауматизирана. Биле излезени и со нив било нивното обезбедување. Некој провалил во куќата и биле ограбени – рече нивниот татко, Мохамед Хадид по кражбата.

По кражбата сестрите се вратиле дома со чартер лет.

 

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Миранда Кер и милијардерот го добија вториот син

saso user

Драган Бјелогрлиќ проговори за несреќата што ја предизвикал син му: Оставете ми го детето на мир

saso user

„Три писма од Сараево“ утре пред македонската публика: Горан Бреговиќ ќе го слави својот 69. роденден во Скопје!

saso user