Број на текстови објавени денес: 60
Досие Македонија Топ вести

НЕУСПЕШ ОБИД ЗА СНИМАЊЕ НА НОВ СЕРИЈАЛ „КУМ“ ВО РЕЖИЈА НА ВМРО ДПМНЕ!

Куририте од соседството ,поитаа да го спасуваат Боки 13?! Најнапред треба да се разграничат два битни сегменти.Првиот е оној сегмент , каде не станува збор за некаков си Рекет , кој Боки 13 го прави врз Камчев.Вториот сегмент два појасна слика на првиот.Имено, Камчев ,преку Боки 13 свесно ја купува слободата ,за него и неговите партнери,употребувајќи го Боки 13 како врска со Катица Јанева,или како што истакнува Камчев во разговорите ,за него тоа е БИЗНИС,тој си плаќа ,ја купува слободата .

Но има и трет сегмент,а тоа е оној поврзан со ВМРО ДПМНЕ,кој се восхитуваат 12 години наназад на култната серија „Кум“  , снимена во 1972 година, снимен според истоимената книга на Марио Пузо,а посебно во делот на промена на досегашната химна на ВМРО ДПМНЕ ,која ја заменија со прекрасната музика од Нино Рота.

Паднаја сите маски , сега на ред е ЈОРСМ,да ја спречи замислата на Камчев да го глуми  Мајкл Корлеоне ,организира свирепи нарачани глупости.Секако дека и хермафродитот Боки 13 се умислил дека е во ликот на Џејмс Кан како Сони Корлеоне, додека Катица Јанева несупешно се обидува да ја ископира Симонета Стефанели како Аполонија Вители-Корлеоне од серијалот „Кум“.

Главниот лик ,азилантот Груевски ,кој се вообразил дека е македонскиот Марлон Брандо во улога на  Вито Корлеоне,секако дека  е глава на сите овие новокомпонирани мафијаши.Сега Мицкоски се јавува во бледата копија на Лени Монтана како Лука Брази,кој до кој ,мој до мој!

Мафијата не може да има држава,сите ќе завршат еден ден ,таму каде им е место.На Боки 13 во Шутка влакно нема да му фали,вероватно и тој осознал ,дека е само глуперда за еднократна употреба ,нека не се плажи воопшто од државата, нека се плаши од тие што му ги сервираа милионите.

С.Денесовски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пендаровски: Можно е Бундестагот да не стаса до 21 јуни да даде препорака за преговори со ЕУ

saso user

СДСМ: Нови 43 градинки низ целата територија на државата, зајакнување на кадарот и зголемени плати

saso user

Аникорупциската комисија ги раздрма функционерите што делеа пари среде избори

saso user