Балкан

Две лица загинаа во судир на чамци во Грција

Во морскиот предел во близина на Пелопонез во областа Арголида во Грција, две лица го загубија животот, а една жена е сериозно повредена во судир на два чамци, што се случи доцна синоќа, јави дописничката на МИА од Атина.

Од грчката крајбрежна служба, соопштуваат дека на едниот 10-метарски чамец имало 10 лица (двајца мажи, три жени и пет деца), сите странски државјани, додека пак во другиот, петметарски чамец се превезувале тројца Грци, од кои двајца го загубиле животот, а третото лице- жена, е сериозно повредена.

Засега нема информации кои се причините за несреќата. А на местото веднаш пристигнаа четири бродови на грчката крајбрежна служба приватни чамци, како и припадници на специјалната нуркачка единица.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Хрватска испраќа полициски патролни бродови на грчко-турската граница

saso user

(Видео) Вучиќ на прес конференција за Корона Вирус.Граѓаните бараат негово тестирање!

saso user

Влез во Словенија од Италија само со потврда дека патникот не е заразен, прва жртва и во Белгија

saso user