Број на текстови објавени денес: 41
Македонија

Приведен е поранешниот директор на Централeн регистар

Приведен е поранешниот в.д. директор на Централниот регистар, Андреа Поповски поради сомнеж дека ги злоупотребил службената положба и овластувањата.

Поповски се товари дека вработувал партиски кадри.

За ова дело се осомничени уште четири вработени во Централниот регистар кои засега не се лишени од слобода.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СЈО ја правда Јанева: Гарантираме дека „бомбите“ на „Ел Чека“ не се откај нас

saso user

Специјалци на МВР во Охрид запленија 3 килограми марихуана и лишија две лица од слобода.

saso user

(ВИДЕО)Битолчанецот Божиновски со златен спреј испрскал над 100 шахти со сонцето од Кутлеш

saso user