Број на текстови објавени денес: 0
Мода Сцена

Бразилката Валентина е првата трансродова манекенка во „Викторијас сикрет“ ФОТО

Бразилката Валентина Сампајо е првиот трансроден модел на американскиот бренд на луксузна долна облека „Викторијас сикрет“.

На својот профил на Инстаграм, Валентина Сампајо сподели фотографија на која седи како стол во бел бадемантил, а ја означила и розовата линија на долна облека од марката „Викторијас сикрет“. Само еден ден подоцна, таа објави кратко видео со порака дека никогаш не треба да се откажувате од своите соништа.

Многумина заклучија по оваа објава дека Валентина Сампајо станала првиот трансроден модел на овој моден бренд.

Валентина Сампајо неодамна влезе во историјата како прва трансродова личност што се појавила на насловната страница на „Вог“.

Валентина Сампајо објави фотографии од зад сцената на Розовата кампања на „Викторијас сикрет“.

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бред Пит: Уживам како самец, а профил на Инстаграм не планирам да правам

saso user

Проговорила по 40 години: Принцезата Дијана ми се довери зошто принцот се оженил со неа, знаеше сè!

saso user

Меѓу жртвите е и неговата ќерка: Режисерот на „Брзи и бесни“ обвинет за сексуален напад

saso user