Свет

Ирачки пилот побарал од патниците да соберат пари за гориво за да полетаат

Ирачки пилот побарал од патниците да соберат пари за гориво, за да може да полетаат, по доцнењето на лет од Тунис кон Багдад.

Патниците бурно реагирале на оваа „непристојна понуда“ на eкипажот. А, сметката од 3.000 долари, на крајот ја платиле службениците од ирачката Амбасада во Тунис.

Молбата на пилотот патниците да соберат 3.000 долари за гориво, предизвика контроверзи, по што сопственикот на компанијата тврдеше дека целата приказна е лажна и дека авионот од Тунис полетал без проблеми.

– Имаше некои технички и логистички проблеми поради коишто летот доцнеше – кусо соопштија од ирачката авио-компанија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Најмалку 49 жртви зеде циклонот „Фани“

saso user

Медведев ја најави посетата на Србија на Твитер

saso user

Принцезите нема да играат само во приказни, туку и на свадби

saso user