Свет

Дваесет загинати и над 50 ранети во напад врз канцеларии на политичка партија во Кабул

Дваесет луѓе загинаа и над 50 се ранети во напад врз канцеларии на политичка партија на кандидатот за потпретседател на Авганистан, Амрула Салех.

Нападот почна со експлозија синоќа по што три лица упаднаа во зградата. Силите за безбедност успеаја да го извадата оттаму Салех кој е ранет.

Салех е поранешен шеф на разузнавањето на Авганистан.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Паника во Германија, евакуација поради дојави за поставени бомби

saso user

Сопругата на Нетанјаху се спогоди со обвинителството за луксузирањето во ресторани

saso user

Американскиот Сенат го призна геноцидот врз Ерменците

saso user