Досие Македонија Топ вести

НЕ Е ПРОБЛЕМ КАЈ ХРАНОПРОВОДНИКОТ НА МИЈАЛКОВ ,РАСИПАН Е ДИГЕСТИВНИОТ ТРАКТ КАЈ НАРОДОТ!

Премногу медиумска помпа за  мускулен орган со должина од околу 25 cm, кој го поврзува голтникот со желудникот на Саша Мијалков?! За Мијалков да добие милост кај судијата пред Основниот суд Скопје 1, каде  утре ќе се одлучува за барањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков!?

Но суштината не е во Хранопроводот на Сашо Мијалков, туку во тоа ,колку глупости треба да свари , најширокиот дел од системот за варење, Желудник кај напатениот народ ?!

Зошто толку фама за Хранопроводот на Мијалков , а толку минимизиран Желудник на народот во РСМ??!! Зарем се заборави ,како тоа ,истиот тој болен „Хранопроводник“ , во разговорите со неговите медиумски полтрони, во еден разговор ,кога се апсеше Љубе Бошкоски пред Воденица ,а не во Чешка на Граница, истиот тој ,Мијалков, се чаталеше ,како тоа ќе му наместел некој обдарен да го силува Бошкоски?! Зарем тогаш Хуманоста ја задскри со својата луцидност на македонскиот Луцифер, оној кој од Понеделник апсеше?!

Зарем местенките врз Велија Рамковски и неговата фамилија , толку многу беа хуманоидни од страна на хранопроводникот на Мијалков , до таа мера , што сакаше да сотре цела една фамилија ,за своја лична корист!За таква хумаост некој говори?!

Зарем бројните физички ликвидации, напади на неговите „црни тројки“ врз неистомислениците на режимот на братучедите , беа толку хумани ? ! Забоарвивте ?!

Зарем над 12.000 затвореници и притвореници во РСМ и , покрај нивните барања ,кога се одобрило нивно лекување во странство, туку напротив , нив ги лекува 1 лекар, кој кога сакаше им доваѓаше, кога сакаше ,не,тука ли беше хуманоста?!

Немал да избега?! Но , Мијалков кој бара негово лекување во Чешка , да не се заборави , тој е и нивни државјанин.Едно е ,да избегаш на било каков начин, па и по примерот на неговиот братучед Никола Груевски, неговите потчинети Груевски &Бошкоски, тогаш ти си бегалец од правда и ,како таков ќе бидеш на сите потерници на Интерпол. Сосема друго е ,да судот те пушти на лекување , а од друга страна да си уживаш во украдени тешки милиони евра, да те обденува во Монте Карло, а да те стемнува во Монако итн, зад плаштот лекување.Така беше и примерот со Орце Камчев , кој наместо на бизнис форум , благодарение на камерите , го видовме на спортски натпревар-Ракомет, сместен во удобната ВИП Ложа!?

Колку временски би траело лекувањето на Саша Мијалков ? 1 месец , 1 година , 10 години , или доживотно??! Ќе ја чека ли во Чешка смената на власт и доваѓањето на неговите ,за на убав Бел Коњ ни се врати во РСМ,заедно со неговиот братучед Никола Груевски?Нели цело е кога има се’?

Така е кога ќе имаш мачнина со Хранопроводник, добар Желудник од некаде 2-3 милијарди евра, а уште поблесав народ , кој сето тоа ,добро спакувано треба да го проголта , да го свари со неговиот Дигестивен Тракт, кој мака мачи да го протурга месецот , како резултат на едно децениско плачкосување!? Кога им ги ставаше рачината на дамите на неговиот полов орган , сте се прашале ,како тие дами успеваа да ја проголтаат и онаа  слузеста, пенлива малку заматена течност, без боја, мирис и вкус , наречена Плунка ?!

П.С:Баталете ја Катица, таа е минато свршено време.

Сашо Денесовски -Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Непроодни локални патишта во Крива Паланка и Ранковце поради снежните врнежи

saso user

Здравјето на работниците да стане фокус на национални политики

saso user

Груевски му порача на Заев дека двапати иста финта не поминува

saso user