Македонија

Кирацовски до Азманов: Ова е светол пример на доблесно извинување

Пратеникот Александар Кирацовски го прифати јавното извинување од бизнисменот Зоран Азманов за лажно информирање и клеветење. Кирацовски на Фејсбук напиша дека по укажувањето и најавата за тужба за лажното информирање на јавноста и негово клеветење, Азманов јавно се извини и побара повлекување на лажната вест.

– Жалам што мораше на овој начин, преку најави на тужби за клевети да се докажува вистината, но тоа е единствениот начин во нашето, со лажни вести заразено, општество. Сепак ова е светол пример на доблесно извинување. И уште еднаш…Трендот на лажни вести мора да запре.  На хаосот од инсинуации кои ја искривуваат вистината мора да се стави крај.  Демократија Да, анархија од лаги и измислици Не!, напиша Кирацоски.

Азманов претходно за „Доказм“изјави:

– Бев погрешно информиран дека Кирацовски не дозволувал да се тргнат некои наслови и затоа се извинувам за таквата изјава во врска со Кирацовски за Инфомакс. .

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

12 повредени во 17 сообраќајки во Скопје

saso user

Министерот Никола Димитров се сретна со Росана Дудзиак, Резидентен координатор на ОН во Република Северна Македонија

saso user

Градоначалникот на Демир Хисар е обвинет дека незаконски врботил тројца административци

saso user