Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

Телма: Телефонот на Јанева најден кај сестрата на девојката на синот Лазар

Телевизија Телма дознава дека вториот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е најден кај сестрата на девојката на синот на Јанева, Лазар.

Според Телма, девојката на синот на Јанева била вработена во СЈО.

Првично синот на Јанева изјавил дека таа го загубила телефонот во Белград.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Истражување за ЛГБТИ во ЕУ, Македонија и Србија

saso user

Таравари им ги укина службените мобилни на гостиварските службеници

saso user

Заев: Логична е постапката на Јанева предметите од СЈО да преминат во ЈО, не сум добил покана за распит за „Рекет“

saso user