Број на текстови објавени денес: 0
Урбани вести

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ СО ВИОЛИНИСТОТ СТЕФАН МИЛЕНКОВИЌ

Во пресрет на вечерашниот концерт, градоначалникот Константин Георгиески имаше средба  со светски познатиот виолинст Стефан Миленковиќ. Концертот на Миленковиќ, во рамките на програмата на фестивалот „ Охридско лето“ , ќе се одржи  вечерва во црквата „ Св. Софија“ со почеток во 21 часот.

Стефан Миленковиќ е еден од најпознатите виолинисти кој кариерата ја гради на сцените во светот. Настапувал на најпрестижните концертни подиуми и со најпознатите оркетстри и диригенти. На вечерашниот концерт ќе настапи во пијано придружба на Владимир Милошевиќ.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тешко повредени две лица во сообраќајка на патот Охрид – Ресен

saso user

ВЕЛИГДЕНСКИ БАЗАР НА ПЛОШТАДОТ „ЧИНАР“

saso user

ПРОГРАМА ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ДВОЈНИОТ ЈУБИЛЕЈ – 185 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО И 110 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА КУЗМАН ШАПКАРЕВ

saso user