Број на текстови објавени денес: 20
Македонија

Пет дена изменет сообраќаен режим на делницата Струмица-Дабиле

Од утре, 24 јули, и во пет наредни работни дена, од 5 до 12 часот ќе има промена на режимот на сообраќајот на магистралниот пат А2, делница Струмица-Дабиле поради геодетско снимање и геомеханички истражни работи, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од „Виадукт трејд“.

Сообраќајот на државните патишта попладнево се одвива со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини.

АМСМ информира и дека на граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Филипче: Нема потреба од страв и паника, со дисперзираните центри ќе се решат проблемите со лекување на зависниците

saso user

Поповски: Оваа власт не менува преку ноќ, туку низ процедури

saso user

Цела недела и ќе врне и ќе грее сонце

saso user