Македонија

Овие улици утре ќе бидат без струја и без вода

ЕВН Македонија и Водовод соопштија дека поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат повеќе улици во Скопје, а некои од нив и без вода.

Без електрична енергија ќе останат од 08:30 до 11:30 часот, корисниците од  ул. Димо Хаџи Димов бр. 123. (Oпштина Кисела Вода), од 08:30 до 14:30 часот, корисниците  ул. Јанко Мишиќ.  (Општина Кисела Вода), од 09:00 до 12:00 часот корисниците од ул. Јурин Гагарин бр. 24, бр. 30, бр. 36а, бр. 44а, бр. 52, бр. 58 и бр.70, бул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр. 92,  дел од ул. Струшка и ул. Козле од бр. 140 до бр.172 (Општина Карпош). Од 09:00 до 12:00 часот струја ќе немаат корисниците од објектите околу фирмата – Вериан Дооел на булеварот Илинден. Од 12:00 до 14:00 часот, без струја ќе бидат корисниците  од објектите околу фирмата – Дот Мебел на булеварот Илинден.

Утре без вода ќе останат жителите на улиците Кирил и Методиј бр. 10 и Даме Груев, од 09:00 часот до завршувањето на интервенцијата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Шведска уапсен Дејан Давидовски, обвинет за „27 април“

saso user

Жителите на Матка имаат решение за сообраќајниот хаос – со мали пари може многу да се направи!

saso user

Македонец лудувал низ Хрватска, возел пијан и без возачка, а не запрел ни на сигнали од полицијата

saso user