Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Меси го чека десеттиот договор со Барселона на маса

Барселона планира да започне разговори со Лионел Меси за продолжување на договорот, објави „ЕСПН“.

Каталонскиот клуб ќе му понуди на Аргентинец четиригодишен договор, и ако го исполни до крај, Меси ќе има 36 години.

Неговиот сегашен договор е до летото 2021 со можност за продолжување на 12 месеци.

Ако Меси ја прифати новата понуда, тоа ќе биде десеттиот договор со Барселона во неговата кариера.

Триесет и две годишниот Меси е дете на Барселона. Минатата сезона учествуваше во 34 натпревари од Ла Лига, во кои постигна 36 гола и асистираше за уште 13.

ФОТО: EPA / Sebastiao Moreira

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Реал ги победи „фенерите“ на стартот на Евролигата

saso user

Турската федерација му подари дрес на суспендираниот фудбалер кој даде поддршка за нападите во Сирија

saso user

„Ја излези Ѓурѓо“ и Некст Тајм ја кренаа на нозе Јане Сандански ВИДЕО

saso user