Број на текстови објавени денес: 0
Урбани вести

ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ „JUMPING TOGETHER” ВО ОХРИД

Општина Охрид во соработка со Амбасадата на Израел во Република Северна Македонија во сабота на 27-ми јули 2019 година ќе организира изложба на фотографии „Jumping Together” oд израелскиот амбасадор во нашата земја Дан Орјан.

Изложбата ќе се одржи на малиот плоштад кај „Долна Порта” со почеток во 21 часот.

Оваа изложба за прв пат била претставена во Претседателската градина на претседателот на Израел и има добиено специјална награда за придонес во развојот на општеството во оваа земја. Исто така, изложбата до сега била претставена и во Виена, Нови Сад и во Скопје.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ПРОЈАВУВАЊЕНА ИНТЕРЕС ЗА КОРИСТЕЊЕ НА НЕДВИЖЕН ИМОТ – ТУРИСТИЧКИ ИНФО ЦЕНТАР

saso user

Охрид нема и неможе да биде заложник на грипа од 30-тина узурпатори ,ма како и тие да се нарекуваат ,дали еснаф или некако поинаку

saso user

ПОЛСКИОТ АМБАСАДОР ВОЈЦИЕХ ТИЦИЊСКИ ВО ПОСЕТА НА ОХРИД

saso user