Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

ЕКСКЛУЗИВНО:ЗАПЛЕНЕТИОТ ГЛИСЕР НА КИЧЕВСКИ СЕ ПРОДАВА ЗА 50.000 ЕВРА?

Пловниот објект од марката „Baja Marine – Magnum“, кој  по барање на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на РСМ, беше запленет во Охрид,истиот се огласува за продажба. Пловниот објект Baja Marine-Magnum, кој беше запленет, е во сопственост на второ обвинетиот во случајот „Рекет“ -Зоран Милевски-Кичевски.Запленетиот пловен објект се продава ,според огласот по цена од 50.000Евра.

Цената на пловниот објект Baja Marine-Magnum, нова верзија во САД изнесува 80.000 долари, или со сите давачки во РСМ достигнува цена од 110.000Евра.

За линк до обајавата каде се продава екстравагантно-луксузниот глисер на Кичевски ТУКА

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Собранието утре ќе ги избира новите министри

saso user

Судијката која пресуди 211 години затвор за 16 обвинети: Цврсто сум убедена дека секоја пресуда што сум ја донела била исправна

saso user

Брегу: ЕУ никогаш нема да биде комплетна без Западен Балкан

saso user