Сцена

Дублерот на Вин Дизел паднал на глава од 10 метри висина

Дублерот на актерот Вин Дизел од серијалот „Брзи и бесни“ е тешко повреден откако паднал на глава од висина од 10 метри. Каскадерот бил итно однесен во Кралската болница во Лондон.

Вин Дизел бил сведок на инцидентот и многу се потресол. Каскадерот паднал од балконот кога снимал тензична сцена од филмот, иако имал сигурносно јаже.

– Човекот требаше да скокне од балконот, потоа да се фати за јажето под него и да се спушти на земја. Тоа не се случи поради проблемот со јажето – велат очевидци.

Снимањето на филмот е прекинато за еден ден.

Најновиот филм во серијата, во кој ќе глумат Мишел Родригез, Шарлиз Терон и Џон Сена, ќе биде прикажан во кината во 2020 година.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

По гласините дека Мадона го зголемила задникот со импланти, пејачката го покажа ФОТО

saso user

Полугола албанска пејачка сними спот во српска црква ВИДЕО

saso user

Тифани Трамп од Црна Гора отишла директно во Грција: Ужива со момчето, но се „шушка“ дека тоа е само маска – таа има голем проблем!

saso user