Број на текстови објавени денес: 14
Спорт

Во САД започната истрага против Златан Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Раководството на МЛС Лигата започна истрага за инцидентот од натпреварот помеѓу градските ривали Лос Анџелес Галакси и ФК Лос Анџелес (3:2) пред три дена, при кој шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ го удри со лакт и му ја скрши јаболчната коска на противнички играч.

Повредениот е Мохамед Ал Монир, кој по ударот заврши со дупка во лицето. Тој ќе мора да се подложи на операција и ќе биде надвор од теренот до крајот на сезоната. Американските медиуми објавија дека Ибрахимовиќ може да биде казнет по прегледувањето на видео снимките.

Оваа сезона, легендарниот Швеѓанец има 17 натпревари во МЛС со 16 гола и 3 асистенции.

ФОТО: EPA / JULIEN WARNAND

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ѓоковиќ е незапирлив кон четвртфиналето на Роланд Гарос

saso user

Рома не го дава Заниоло

saso user

Јувентус ќе го „украде“ Заниоло од Рома за 60 милиони евра

saso user