Број на текстови објавени денес: 0
Македонија

Владата го прати законот за Јавното обвинителство во Собрание со европско знаме и во скратена постапка

Владата на денешната 146-та седница, со која претседаваше премиерот Зоран Заев, го усвои новиот текст на Предлог – законот за Јавното обвинителство и го испрати на усвојување во Собранието со европско знаме и во скратена постапка.

Министерството за правда предложи, а Владата денеска прифати во собраниска постапка да биде пуштен и Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за Советот на јавни обвинители заради терминолошко усогласување со Предлог Законот за Јавно обвинителство.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Собранието го донесе Законот за судски совет

saso user

Облачно со пороен дожд и грмежи

saso user

Руиз Калавера: Власта и опозицијата добро знаат како до кредибилно решение за СЈО

saso user