Број на текстови објавени денес: 23
Македонија

Владата го прати законот за Јавното обвинителство во Собрание со европско знаме и во скратена постапка

Владата на денешната 146-та седница, со која претседаваше премиерот Зоран Заев, го усвои новиот текст на Предлог – законот за Јавното обвинителство и го испрати на усвојување во Собранието со европско знаме и во скратена постапка.

Министерството за правда предложи, а Владата денеска прифати во собраниска постапка да биде пуштен и Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за Советот на јавни обвинители заради терминолошко усогласување со Предлог Законот за Јавно обвинителство.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Чиамба: Договорот од Преспа е одличен пример за помирување за целиот регион, па дури и извор на инспирација

saso user

100 илјади парчиња облека, обувки, нотеси, миксери отстапени на 26 институции

saso user

И кампот Љубаништа настрада во невремето, врз шаторите паѓале искршени дрвја

saso user