Број на текстови објавени денес: 0
Бизнис

Васко Ковачевски е нов генерален директор на ЕСМ

Надзорниот Одбор на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) го назначи Васко Ковачевски за претседател на Управниот одбор и генерален директор на АД ЕСМ, соопшти ЕСМ.

Ковачевски е дипломиран инженер по термоенергетика и на оваа функција доаѓа од местото директор на РЕК Битола, најголемата подружница на АД ЕСМ и најголем производител на електрична енергија.

Нов директор на РЕК Битола ќе биде назначен од страна на Управниот одбор на АД ЕСМ.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Колку трошат младите во Британија за кирија, кои градови се најскапи?

saso user

„Визер“ пушти линии од Скопје до Финска и Кипар, а од Охрид две нови до Германија

saso user

Иво Лауречиќ постхумно прогласен за креатор за навек во регионот

saso user