Балкан

Истече жива во Анкара, 11 луѓе во болница

Единаесет луѓе се хоспитализирани откако истече жива во Метеоролошкиот институт во Анкара.

Реонот околу Институтот е блокиран.

На местото на несреќата испратени се голем број возила на брзата помош.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Курти и Мустафа денеска на нова средба во обид да формираат влада

saso user

Хрватска го презема претседателството со ЕУ

saso user

Самоопределување го предложило Курти за мандатар на новата косовска влада

saso user