Урбани вести

Вечер на „Живко Чинго“

Пријавувањето за Конкурсот за најдобар расказ по повод традиционалната манифестација „Вечер на Живко Чинго“ е во тек. Крајниот рок за доставување на трудовите е 31.07.2019 година.

КОНКУРС ЗА НАЈДОБАР РАСКАЗ (линк од конкурсот)

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Зелениот покрив ќе го излади ГТЦ за 16 до 22 степени (ГАЛЕРИЈА)

saso user

ЗАПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА СПОРТСКАТА САЛА ВО ОЕМУЦ „ СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“

saso user

ОХРИД БЛЕСНА ВО НОВОГОДИШЕН СЈАЈ

saso user