Број на текстови објавени денес: 0
Македонија Топ вести

ВО ОХРИД ЗАПЛЕНЕТИ ЛУКСУЗНИ ВОЗИЛА, ГЛИСЕРИ, МОТОРИ, СКУТЕРИ СОПСТВЕНОСТ НА ЗОРАН МИЛЕВСКИ-КИЧЕВСКИ

Денес , по барање на Јавното обвинитеслтво за организиран криминал и корупција ,а по издаден налог на Судија на предходна постапка ,кој постапува по Кривичниот Предмет -„Рекет“,во кој се обвинети за сега Боки13 и Зоран Милевски-Кичевски,во Охрид извршено е одземање на подвижни предмети.Имено МВР по добиен налог од Судија на претходна постапка , во Охрид одземало, луксузни Џипови , чија вредност изнесува околу 500.000 евра,мотори -Квадрицикли, брзински мотори, скутери за на Вода и луксузен пловен објект -Глисер-Бомбардер,дознава редакцијата ОхридСкај,сите во сосптвеност на Зоран Милевски-Кичевски или во сопственост на неговите фирми.Вредноста на запленетите подвижни предмети изнесува над 1.000.000 Евра.Она што го дознава редакцијата Охридскај,е тоа дека највероватно Јавното обвинитеслтво за организиран криминал и корупција ,ќе бара замрзнување и оддземање на поголем движен имот ,кој Кичевски го поседува во атрактивни делови во Охрид ,а кој имот се проценува на над 2.000.000 евра.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тимоние: Што сте запнале со тој датум?

saso user

И македонскиот јазик доби Ден – 5. мај, ама работен

saso user

Комората на РСМ за приватно обезбедување организира полагање на стручен испит

saso user